Home / Om oss / Vilka vi är

Vilka vi är

Det är våra anställda som gör skillnad.

Läs mer om våra medarbetare

Det är våra anställda som gör skillnad. AddSecure består av mer än 450 engagerade och motiverade personer som fortsätter att föra företaget framåt med hjälp av nya idéer och lösningar som gynnar våra kunder. Det som förenar oss är en strävan efter att tillhandahålla lösningar och kommunikation för en säkrare och smartare värld. Vi är stolta över vårt nordiska arv och drivs av ett engagemang för en öppen och transparent verksamhet runt om i världen.

Läs korta intervjuer med några av våra medarbetare här.

Möt vår ledningsgrupp

Vår kunniga och erfarna ledningsgrupp vägleder vårt företag och hjälper oss att uppnå vår vision om en säkrare och smartare värld. Vår organisation är platt och lyhörd, och ledningsgruppen arbetar nära verksamheten och vet vad som händer på marknaderna.

Stefan Albertsson

Chief Executive Officer

stefan.albertsson@addsecure.com

Ståle Moe

Deputy Chief Executive Officer

stale.moe@addsecure.com

Liljana Vall

Chief of People and Culture

liljana.vall@addsecure.com

Anna Börjesson

Chief Marketing Officer

anna.borjesson@addsecure.com

Rasmus Pedersen

Chief Financial Officer

rasmus.pedersen@addsecure.com

Krister Tånneryd

Chief Operating Officer

krister.tanneryd@addsecure.com

Magnus Lengdell

Chief Technology Officer and Head of Smart Alarms

magnus.lengdell@addsecure.com

Nils Kjölhede

Head of Mergers & Acquisitions

nils.kjolhede@addsecure.com

Sten Olsson

Head of Corporate Development

sten.olsson@addsecure.com

Mats Genberg

Head of Smart Rescue and Smart Grids

mats.genberg@addsecure.com

Johan Frilund

CEO Smart Transport

johan.frilund@addsecure.com

Marcus Gustring

CEO Offentlig Säkerhet

marcus.gustring@addsecure.com

Våra ägare

AddSecure är majoritetsägt av fonder som förvaltas av Castik Capital, en europeisk private equity-fond med en långsiktig strategi för värdeskapande, grundad 2014.
Minoritetsägare är Abry Partners och AddSecures ledning.

Vi säkrar data och kritisk kommunikation i en uppkopplad värld